PRESSITEADE 14.12.2015
TOLEDO KIRJASTUS

Toledo kirjastus avaldas Pirkko Põdra eestinduses Jennifer Clementi romaani „Palved röövitud tüdrukute pärast”, mis värvikate karakterite vahendusel ja teravmeelses kõnepruugis käsitleb äärmiselt tõsist inimkaubanduse probleemi.

Romaani tegevuspaigaks on meestest hüljatud Mehhiko küla, kus elatakse teadmises, et ilusad tüdrukud võidakse iga hetk röövida ning töö- või seksiorjusesse müüa. Emade põhimureks on, et tütred oleksid võimalikult inetud, ja võõrast mootorimürinat kuuldes varjutakse maasse kaevatud aukudesse. Raamat paistab seega silma olulise sotsiaalse valukoha realistliku käsitlusega, olles samal ajal väljenduselt lihtne ja haarav ning ühtlasi ülimalt poeetiline ja metafooririkas.

Teost ette valmistades vestles Jennifer Clement paljude Mehhiko tüdrukute ja emadega, samuti naistega, kes kannavad vanglates karistust tegude eest, mille on korda pannud nende narkokaubitsejatest mehed, isad, vennad või armukesed. Autor on ühes intervjuus öelnud: „Olen alati uskunud, et kirjandus võib muuta maailma.” Mõeldes tema romaani laialdasele tõlkimisele ja vastukajale nii ajalehtede kirjanduskülgedel kui humanitaarorganisatsioonides, võib loota, et ehk ta seda pisut ka suudab.

Jennifer Clement (1960) on inglise keeles kirjutav Mehhikos elav USA päritolu luuletaja ja romaanikirjanik, vastne PEN-klubi president. „Palved röövitud tüdrukute eest” (Prayers for the Stolen, 2014) on tema uusim ja seni edukaim raamat, mis on kiiresti jõudnud enam kui 20 keelde.

Lisainfo: www.toledo.ee ja facebook.com/toledokirjastus
Mari Laan
5135693
mari.laan@toledo.ee