Toledo kirjastus
PRESSITEADE 02.12.2015

Laupäeval, 5. detsembril kl 13 tutvustatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses Nobeli rahupreemia laureaadi Rigoberta Menchú ja Dante Liano lasteraamatut „Väike Min, tüdruk Chimelist“.

See on Eesti lastele harukordne võimalus saada aimu Ameerika põlisrahvaste looduslähedasest hingelaadist, mis ometi on meile paljuski ootamatult tuttavlik. Tõlkija Maris Kilgi vahendatud poeetiline keel ning Eve Mahhovi Guatemala mustritest ja loodusest inspireeritud fantaasiarikkad illustratsioonid avavad ukse maailma, kus tähtsal kohal on elamine kooskõlas looduse ja iseendaga.

Raamatus jutustab Guatemala tüdrukuke väike Min helgelt ja südamlikult oma kodukülast, vanaisa pajatustest ning põlisrahvaste müütidest ja iidsetest tarkustest. Lapse silmadega nähtud igapäevaelu maagiasse põimuvad aga siin-seal ka vaid täiskasvanule mõistetavad sotsiaalse sisuga vihjed.

Kui väike Min suureks kasvas, sai temast Rigoberta Menchú, kellel on väga suured teened Ameerika põliselanike eestkõnelejana ja inimõiguste eest võitlejana. Ta on UNESCO hea tahte saadik ja 1992. aastal tunnustati teda Nobeli rahupreemiaga.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: www.toledo.ee ja facebook.com/toledokirjastus
Mari Laan
5135693