Mõnikord juhtub, et raamatu välimus saab transportimisel veidi kannatada. Iluveaga raamatud on väikese defektiga – mõnel on nurk muditud, mõnel kleebisejälg või muu pisike puudus. Kinkimiseks ta seega ei hästi sobi, lugemiseks aga küll. Defektita raamatu leiad siit.

Annika Aas: “Hämmastav, et nii väikene raamat suudab rääkida nii suure loo armastusest! Ja teha seda kuidagi nii usutavalt, nii siiralt.”

Hingeliigutava kiriromaani „Kallis Diego, Sind embab Quiela“ (Querido Diego, te abraza Quiela, 1978) kangelannaks on Montparnasse´il elav ja tegutsev Vene päritolu kunstnik Angelina Belova ehk Quiela, kes saadab Pariisist kirju Mehhikosse oma abikaasale, hiljem lausa rahvuskangelaseks saanud maalikunstnikule Diego Riverale. Kaheteistkümnes kirjas avaneb Quiela tundlik ja ennastsalgav natuur, tingimusteta armastus oma mehe ja tema ande vastu ning kirglik  pühendumus kunstile, aga ka piinav üksiolek, lein, valusad ja ilusad mälestused, mille kõige taustaks on esimese ilmasõja järgne viletsus, vaesus, külmad talved ja tühi kõht ning kõrvaltegelasteks sajanditaguse Pariisi kunstielu säravad tähed.

Elena Poniatowska (1932) on Mehhiko kirjanik ja ajakirjanik, kelle loomingule osaks saanud tunnustusele lisandus 2013. aastal ka hispaaniakeelse kirjandusilma tähtsaim auhind — Cervantese preemia. Poniatowska eelkõige Mehhiko ja mehhiklaste elu portreteerivas loomingus võib teiste seas iseloomulikena ära nimetada sellised romaanid nagu indiaani naise jutustatud eluloole tuginev „Jesusa” (Hasta no verte Jesús mío, 1969) ja veresaunaga lõppenud 1968. aasta üliõpilasliikumises osalejate hääli vahendav „Tlatelolco öö” (La noche de Tlatelolco, 1971), kui tuua vaid mõned näited.

Vaata lisaks: