Mõnikord juhtub, et raamatu väline ilu saab transportimisel veidi kannatada. Leiunurga raamatud on väikese iluveaga – mõnel on nurk muditud, mõnel kleebisejälg või muu pisike puudus. Kinkimiseks ta seega ei hästi sobi, lugemiseks aga küll. Defektita raamatu leiad siit.

Lasteraamatus „Väike Min, tüdruk Chimelist” (Li Mi’n, una niña de Chimel, 2003) jutustab Guatemala tüdrukuke väike Min helgelt ja südamlikult oma kodukülast, vanaisa pajatustest ning põlisrahvaste müütidest ja iidsetest tarkustest. Lapse silmadega nähtud igapäevaelu maagiasse põimuvad aga siin-seal ka vaid täiskasvanule mõistetavad sotsiaalse sisuga vihjed.
Raamatu võrratud illustratsioonid ja poeetiline keel avavad nii suurele kui väikesele ukse kaugesse maailma, mis ometi on paljuski meile ootamatult tuttavlik oma looduslähedase maailmavaate ning lugupidamisega traditsioonide ja inimese vastu.

Loe lisaks Tartu linnaraamatukogu lugemissoovitust ja kirjastuse blogi.

NB! Mõned Eve Mahhovi fantaasiaküllastest illustratsioonidest saab ka värvimiseks välja printida: hobunekukk ja jänes ootavad siin kunstilist täiendamist!