Esimene peatükk on siin.

Manni lugemisblogist: ““Kortsutatud paberid” on raamat, mis tuleks kiiremas korras lülitada koolides vähemalt soovitusliku lugemise nimekirja, kui mitte päris kohustusliku kirjanduse nimekirja. Kui lasteraamat, mis on tegelikult täitsa kerge lugeda, annab lastele võimaluse mõista elu suuri, süngeid ja kurbi teemasid, siis on see ikka väga-väga hea raamat.”

Kas te olete kuulnud elegantsest Melanhoolikute sanatooriumist? Paljude aastate vältel pidasid suurtöösturid ja aristokraadid seda ideaalseks kohaks, kus puhata ja lõõgastuda. Samuti on see lemmikpaik kahele lapsele, Jaimele ja Gretale, kes pole ei suurtöösturid ega aristokraadid, vaid sanatooriumi direktori lapselapsed. Aga 1937. aastal, kui Hispaanias on sõda, on see sanatoorium lihtsalt üks maja kaugel mägede vahel. Ja kui päris aus olla, siis kliente jõuab sinna vähe. Väga vähe. Peaaegu mitte ühtegi. Tegelikult ainult üks. Ja see ainus külaline, nagu selgub, on koletis.

Kui teile on meeldinud samade autorite pööraselt seikluslikud ja harivad lood ning fantaasiaküllased illustratisoonid raamatutes “Lewis Carrolli lugemine keelatud” või “Elio ehk üks animatograafiline lugu“, siis see on kindla peale minek! Lastele umbes alates 10. eluaastast.

Lugejate soovitused: