Ka à la carte tellimused kuni 20. detsembrini pakiautomaati tasuta!

Supramag! Jõulumenüü raamatusõpradele

Toledo kirjastuse peakokk on teile ja ainult teile, kallid lugejad, kokku pannud spetsiaalse raamatusõprade jõulumenüü, mille kolm käiku on veebipoes sooduskoodiga „SUPRAMAG“ kuni 20. detsembrini erihinnaga – 15%! Sama kood kehtib ka lastemenüüle. Kui midagi veel isutab, siis tea, et ka kõik à la carte tellimused jõuavad detsembri lõpuni pakiautomaati ilma saatmiskuludeta.

Jõulumenüü eripakkumine: SUPP

Antonio Manzini „Kevadpuhastus“ pakub tõelisi Itaalia maitseid, igatsust päikese ja nostalgiat Rooma järele. See on sedasorti krimi, mis ei ärrita teie tundlikku sisemust liig veriste roimadega, kuid pole ka mingi lahja lobi, vaid tummine suutäis maffia ja magnaatide mustadest tegudest. Vürtsi annab alati torssis aseprefekt Rocco Schiavone oma värvika karakteri, ebakonventsionaalsete lahenduste ja teravate väljaütlemistega. See raamat on tõeline isutekitaja ja õnneks Rocco Schiavone seeria sellega ei lõpe!

Jõulumenüü eripakkumine: PRAAD

Fernando Aramburu „Isamaa“ on toekas kõhutäis. See ei jäta nälga ühtki romaanisõpra, pakkudes XIX sajandi saagadega võrreldavat elamust. Põhikomponendiks on kahe perekonna lugu, mida vaaritavad ennekõike kaks väekat pereema. Iseloomuliku ja võrreldamatu meki, mida te siiani pole kogenud, annab aga aastakümneid laagerdunud ETA konflikt. Autor on need võimsad koostisosad kokku seganud nii meisterlikus stiilis, et tulemus on  kergelt seeditav ja lugemine läheb lennates. See on raamat, mille Sa ükskord nagunii pead ostma, ausalt. Nii et miks siis mitte nüüd nendeks jõuludeks ja väikese soodustusega – iseendale või heale sõbrale kingituseks.

Jõulumenüü eripakkumine: MAGUSTOIT

Julio Llamazarese „Kuidas vaadata vett“ on pealtnäha kaalult kerge, aga selle pikk järelmaitse jääb sind pealetükkimatult, kuid kauaks saatma. Mõlgutused kodust, lahkumisest, perekonnast, põlvkondadest ja progressist on osalt justkui kodune kohupiimavaht, kuid nüansse on siin oi kui palju – mõni vaade annab killukese kibedust, teine pakub nukrat äratundmist. Selles raamatus puudub ekstravagantsus ja eputamine, ta puudutab.

Supramag! Lastemenüü

Toledo lastemenüüsse pääsevad ainult tervislikud, maitsvad ja ahvatleva väljanägemisega valikud! Tervislik vaimutoit tähendab seda, et laps saab targemaks ja võib oma vanemate külalisi jahmatada teadmistega sellest, mis on kinematograaf või kes on prototüüp. Maitsvaks teevad need raamatud hullumeelsed seiklused (kuninganna päästmine salaühingu küüsist!), omapärased tegelased (kõhn täitmatu isuga mees, kes siseneb majja mööda vihmaveetorusid!), naljakad juhtumised ja lõputu südamlikkus. Ja siis veel illustratsioonid! (Me oleme kohanud mitmeid täiskasvanuid, kes salamahti lastemenüüst ise ampsu võtavad.)

Elio“ peategelaseks on Madriidis elav värvipime lastekodupoiss, kes leiab endale toredad vanemad ja vahvad tsirkuseartistidest sõbrad ning koos nendega saab jagu nii tigedast orbudekodu juhatajast kui salaühingute mahhinatsioonidest. „Lewis Carrolli lugemine keelatud“ peategelaseks on New Yorgis elav Alice, kelle lemmikraamat on „Alice imedemaal“ ja kes näeb välja nagu „Alice imedemaal“ Alice ja kelle unistuseks on kohtuda „Alice imedemaal“ Alice’i prototüübi Alice Liddelliga.

Salakoodiga „supramag“ on lastemenüü raamatud kuni 20. detsembrini 15% soodustusega, lisaks tasuta transport pakiautomaati.

Kuuba krimkad raamatuklubis

Esmaspäeval, 13. detsembril kl 18.30 räägime Hispaania Maja raamatuklubis Leonardo Padura kirjutatud Kuuba krimisarja kuuluvatest raamatutest „Laitmatu minevik“ ja „Havanna tuuled“, mille peategelaseks on keskealine ning nostalgitsemisele kalduv Havanna politseileitnant Mario Conde, sõpradele Krahv. Autori sõnul pettunud kuubalaste põlvkonda esindav Conde eelistaks tegelikult olla kirjanik, kuid peab tegelema Havannas laiutava korruptsiooni, kuritegevuse ja räpaste saladustega. Ta jagab oma kodu vanaisa järgi nime saanud tapluskala Rufinoga ning oma üksildasi õhtuid ülekaalulise ratastoolis sõbraga.

Kohtumiseks valmistudes võib muidugi lugeda mõlemat raamatut, aga kes ei jõua, teeb pool! Raamatuklubi toimub koostöös Hispaania Majaga ja Hispaania suursaatkonnaga. Palume oma tulekust teada anda siin: www.hispaaniamaja.ee/ee/programm/
Lähemalt Facebooki lehel.

Lastele!

Imekaunis ja värvirõõmus lasteraamat “Hoian sind südames” on lugu Almast ja Diegost ehk sõprusest ja kaotusvalu ületamisest – koos killukesega Mehhiko surnutepäeva kombestikust – on tulnud, et soojendada ka põhjamaist sügist elurõõmu ja kuuma šokolaadiga. Vaata raamatu kohta lähemalt siin ja tutvu ka selle sisu ja piltidega.

Soome autorite südamlik pildiraamat lastele räägib sellest, kuidas meenutada oma kadunud lähedasi nii, et kurbus oleks väiksem ja rõõm mälestustest suurem. Kombed selleks võivad olla erinevad – meie süütame surnute mälestuseks küünlad, aga Mehhikos korraldatakse hoopis pidu, et kadunukesega seotud mälestustest rõõmu tunda. Siin saavad kokku põhjamaine lein ning Mehhiko surnutepäev ja selle juurde kuuluv värvikas kombestik. Raamat lõpeb surnutepäeva tavade kirjelduse ja traditsiooniliste retseptidega. Ilus uks pimenevasse hingedeaega ja suurde maailma.

Uus raamat: “Havanna tuuled

Havanna tuuled” on teine osa politseileitnant Mario Conde sarjast, mille esimene osa, „Laitmatu minevik“ on juba varem ilmunud. Raamatute tegevus toimub 1989. aasta Kuubas, mida iseloomustas veel suhteline sotsiaalne võrdsus – kuigi oli teistest võrdsemaid – enne Berliini müüri langemisele ja Nõukogude Liidu kokku kukkumisele järgnenud majanduskriisi. Samuti vaatab peategelane tagasi oma noorpõlvele 1960ndatel, mil valitseb äratundmist pakkuv kommunistlik retoorika. Raamatute autor Leonardo Padura on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika: 1991–2018 ilmunud kaheksa raamatut annavad realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni: majanduskriis, sotsiaalse ebavõrdsuse teravnemine, emigratsioon, rääkimata poliitilisest surutisest. Raamatute peategelane Mario Conde esindab pettunud kuubalaste põlvkonda.

Lähemalt selle kohta, milline õnn (armumise näol) ja õnnetus (laiba näol) Mario Condet seekord tabab, saab lugeda siitIgal juhul on kirjanikuhingega politseileitnandi kolleegil ühel hommikul põhjust küsida: „Mis juhtus: kas sa jäid rongi alla või hakkas sulle malaaria külge?“ Ja Conde-vaeseke vastab: „Midagi veel hullemat – käisin tantsimas.“

Aramburu_Isamaa_loetud_kirjutatud

Fernando Aramburu “Isamaast” Vikerraadios

Vikerraadio kirjandussaates “Loetud ja kirjutatud” rääkisid saatejuht Valner Valme ja Mari Laan Fernando Aramburu võimsast romaanist “Isamaa” (tõlkija Maria Kall), aga ka Baskimaast, Hispaania kirjandusest ja Toledo tegemistest. Head kuulamist!

kortsutatud-paberid-toledo_kirjastus

Urmas Vadi lugemissoovitus: Aramburu “Isamaa

Urmas Vadi soovitab ERR-i kultuuriportaalis lugeda Fernando Aramburu romaani “Isamaa” (mille alapealkirjaks võiks Vadile viidates panna “…ja kaks pöörast ema”): “Ühelt poolt on see huvitav ja intrigeeriv ja inimlik lugu ja teisalt on ta väga sündmusterohke. Näiteks hetk kui Bittori ja Miren, olles veel parimad sõbrannad, sõidavad bussiga ja korraga buss peatatakse, toimub möll, märatsejad tahavad bussi põlema panna ja siis tunneb Miren ära ühes kõige häälekamas märatsejas oma poja. Aga lisaks neile väga täpselt ja teravalt välja joonistatud ja pingestatud sündmustele on romaanis väga nauditavad just nende kahe naise sisekõned.”

elio-toledo_kirjastus

Elio” ETV noortesaates

Kim on vahva mees, kes ETV noortesaates „Nova“ tutvustab raamatut „Elio“. Kimile on hea mulje jätnud illustratsioonid, mis on tema sõnul ühtaegu tõepärased ja naljakad. Eriti meeldis Kimile viimane peatükk, kust saab teada, milline osa raamatust vastab tõesti sündinud lugudele – millised on päriselt aset leidnud sündmused ja kes tegelastest on päriselt elanud inimesed. Soovitame vaadata!

Mõnikord võib kirjastuses juhtuda, et raamatu väline ilu saab transportimisel või ladustamisel veidi kannatada ja kaotab oma kaubandusliku välimuse. Tihtipeale on viga üsna märkamatu, näiteks nurk saab mudida või jääb hinnasildist kleebisejälg vms, aga ikkagi on küsimus, mis temast siis nüüd edasi saab – koos teistega müüki panna oleks natuke ebaviisaks, aga ära viskama käsi ka mitte ei tõuse. Ja nii nad siis kogunevad laonurka…

Lahendasime asja nii, et kodulehel on leiunurk, kust iluveaga raamatuid saab osta paari euro eest. (Need on muidugi üksikud eksemplarid, mõni nimetus kaob ruttu ära, mõni võib teatud aja pärast juurde ilmuda.) Kõikide lehed on kindlasti alles, köited ei lagune ja koledate kapsastega pole ka tegemist. Otse leiunurka saab siit.

Toledo raamatud