Mugavam maksmine!

Head sõbrad, meil on teile kaks uudist.

Esiteks – aitäh teile, et olete seni kannatlikult tasunud meie veebipoest tellitud raamatute eest pangaülekandega! Aga nüüd on ostmine mugavam, kiirem ja sõbralikum, sest paigaldasime suuremate pankade lingid, mis juhatavad teid otse panka, nii nagu tänapäevane müügikultuur ette näeb.

Teiseks – oleme lisanud oma kodulehele ka e-raamatute ostmise võimaluse otse kirjastuselt. Soovime panna alati välja mõne soodsa pakkumise ja ka üldiselt hoida hinnad pisut madalamad kui mujal.

Ja kolmandaks üks mitteuudis: ikka kehtib see, et üle 30-euroste ostude puhul postikulu ei lisandu. Olgu meil üks mõnus raamatusuvi!

talv-lissabonis-toledo-kirjastus

“Talv Lissabonis” taas saadaval!

Hea uudis! Vahepeal müügilt kadunud Antonio Muñoz Molina film noir‘ilik – džässilik rütmilis-suitsune lummav ja unenäoline romaan “Talv Lissabonis” on taas saadaval!

Viitega Virumaa Teatajale (Marju Lina): “Jam session on väljend, millega tähistatakse muusikute ühist etteastet (jämmimist?), kus domineerib improvisatsioon: iga muusik esitab võimalikult ette valmistamata ja kohapeal kombineerides oma soolo. /…/ Aeg-ajalt astub teistest õige märkamatult ettepoole mõni tegelane, kellele suunatakse prožektori valgusvihk. Ansambli keskel püsib pianist Santiago Biralbo. /…/ Teised kaovad ajuti lava taha, ilmuvad jälle ning soleerivad taas. Ja muusika on katkematu. Muusikal on loos auväärne koht, õigupoolest poleks selleta lugugi. See viib armastajad kokku, aga rebib ka lahku. Põnevik on raamat vaid mõnel leheküljel. See on hoopis armastuslugu, meeleheitlik lugu armastusest, mis saabus eikuskilt, kehastus piinariistaks ega näidanud mingit soovi lahkuda.”

Raamatu esimest peatükki saab lugeda siin ja tellida siin.

Aramburu_Isamaa_loetud_kirjutatud

Fernando Aramburu “Isamaast” Vikerraadios

Vikerraadio kirjandussaates “Loetud ja kirjutatud” rääkisid saatejuht Valner Valme ja Mari Laan Fernando Aramburu võimsast romaanist “Isamaa” (tõlkija Maria Kall), aga ka Baskimaast, Hispaania kirjandusest ja Toledo tegemistest. Head kuulamist!

kortsutatud-paberid-toledo_kirjastus

Urmas Vadi lugemissoovitus: Aramburu “Isamaa

Urmas Vadi soovitab ERR-i kultuuriportaalis lugeda Fernando Aramburu romaani “Isamaa” (mille alapealkirjaks võiks Vadile viidates panna “…ja kaks pöörast ema”): “Ühelt poolt on see huvitav ja intrigeeriv ja inimlik lugu ja teisalt on ta väga sündmusterohke. Näiteks hetk kui Bittori ja Miren, olles veel parimad sõbrannad, sõidavad bussiga ja korraga buss peatatakse, toimub möll, märatsejad tahavad bussi põlema panna ja siis tunneb Miren ära ühes kõige häälekamas märatsejas oma poja. Aga lisaks neile väga täpselt ja teravalt välja joonistatud ja pingestatud sündmustele on romaanis väga nauditavad just nende kahe naise sisekõned.”

kortsutatud-paberid-toledo_kirjastus

Mida teha, kui lapsed ei tohi kooli minna ega teiste lastega mängida? Mis juhtub, kui parim, mis sa teha saad, on sõida linnast ära ja elada üsna omaette metsa sees, muust maailmast ära lõigatuna? Kas te olete kuulnud elegantsest Melanhoolikute sanatooriumist? Paljude aastate vältel pidasid suurtöösturid ja aristokraadid seda ideaalseks kohaks, kus puhata ja lõõgastuda. Samuti on see lemmikpaik kahele lapsele, Jaimele ja Gretale, kes pole ei suurtöösturid ega aristokraadid, vaid sanatooriumi direktori lapselapsed. Aga 1937. aastal, kui Hispaanias on sõda, on see sanatoorium lihtsalt üks maja kaugel mägede vahel. Ja kui päris aus olla, siis kliente jõuab sinna vähe. Väga vähe. Peaaegu mitte ühtegi. Tegelikult ainult üks. Ja see ainus külaline, nagu selgub, on koletis.

Kui teile on meeldinud samade autorite pööraselt seikluslikud ja harivad lood ning fantaasiaküllased illustratisoonid raamatutes “Lewis Carrolli lugemine keelatud” või “Elio ehk üks animatograafiline lugu“, siis see on kindla peale minek! Lastele umbes alates 10. eluaastast.

Esimese peatükiga saab tutvuda siin!

elio-toledo_kirjastus

Elio” ETV noortesaates

Kim on vahva mees, kes ETV noortesaates „Nova“ tutvustab raamatut „Elio“. Kimile on hea mulje jätnud illustratsioonid, mis on tema sõnul ühtaegu tõepärased ja naljakad. Eriti meeldis Kimile viimane peatükk, kust saab teada, milline osa raamatust vastab tõesti sündinud lugudele – millised on päriselt aset leidnud sündmused ja kes tegelastest on päriselt elanud inimesed. Soovitame vaadata!

elio-toledo_kirjastus

“Elio” on lastekirjanduse tõlkeauhinna Paabeli Torn nominent!

„See on saavutus, triumf, võit!“ hõiskab Elio raamatukaanelt: „Aga… animatograafiline võit!“ Rõõmustamiseks on põhjust, sest „Elio ehk üks animatograafiline lugu“ Ehte Puhangu tõlkes on esile tõstetud lastekirjanduse tõlkeauhinna Paabeli Torn nominendina! Et mis teeb animatograafilised võidud eriliseks? Seda peab raamatust lugema

elio-toledo_kirjastus

Kirjandussaade “Gogol” kiidab!

On imearmas ja võtab lausa kohmetuks, kui värske kirjandussaade „Gogol“ oma lugemissoovituses kuulutab Toledo oma lemmikkirjastuseks Eestis! Eelkõige soovitab Kaisa Ling eetris Julio Llamazarese „Kuidas vaadata vett“ kui kummaliselt rahustavat teost ning kerget ja liigutavat lugemist, aga ka rida teisi Toledo raamatuid. Kuulake alates 45. minutist või veel parem – tervet saadet!

Toledo raamatud