Mõnikord võib kirjastuses juhtuda, et raamatu väline ilu saab transportimisel või ladustamisel veidi kannatada ja kaotab oma kaubandusliku välimuse. Tihtipeale on viga üsna märkamatu, näiteks nurk saab mudida või jääb hinnasildist kleebisejälg vms, aga ikkagi on küsimus, mis temast siis nüüd edasi saab – koos teistega müüki panna oleks natuke ebaviisaks, aga ära viskama käsi ka mitte ei tõuse. Ja nii nad siis kogunevad laonurka…

Lahendasime asja nii, et kodulehel on leiunurk, kust iluveaga raamatuid saab osta paari euro eest. (Need on muidugi üksikud eksemplarid, mõni nimetus kaob ruttu ära, mõni võib teatud aja pärast juurde ilmuda.) Kõikide lehed on kindlasti alles, köited ei lagune ja koledate kapsastega pole ka tegemist. Otse leiunurka saab siit.

Kinginipp! Kirjastuse kinkekaardid

Kui soovid raamatute valimise rõõmu jätta kingisaajale, siis täieliku uudisena leiad nüüd meie kodulehelt ka Toledo kirjastuse kinkekaardi – selle saad koos enda kirjutatud heade soovidega raamatu vahele lisaüllatuseks torgata, jõulukaardina posti panna või kiire lahendusena saata tervituseks meili teel. Kinkekaardi kujundused on näha siin ja siinSaadaval on 10-eurone ja 5-eurone kinkekaart, aga oma erisoovidest (muu summa, saatmine otse sõbrale) kirjuta aadressil kirjastus@toledo.ee ja kõik saab korda!

Kinkekaarti saab kasutada paberraamatute ostudeks Toledo kirjastuse veebipoes, sisestades sooduskoodina kaardi numbri. Samuti saab kinkekaarti raamatute vastu vahetada kirjastuse kodus aadressil Tartu, Kalevi 23 ja raamatulaatadel, kus Toledo oma letiga esindatud on. Kinkekaart kehtib 12 kuud. Kui ostu hind on kinkekaardi väärtusest väiksem, siis ülejäänud summat ei tagastata. Kinkekaarti ei saa tagastada ega vahetada sularahaks. Igal kinkekaardil on unikaalne number, mis kaotab pärast kasutamist kehtivuse.

Lastele!

Imekaunis ja värvirõõmus lasteraamat “Hoian sind südames” on lugu Almast ja Diegost ehk sõprusest ja kaotusvalu ületamisest – koos killukesega Mehhiko surnutepäeva kombestikust – on tulnud, et soojendada ka põhjamaist sügist elurõõmu ja kuuma šokolaadiga. Vaata raamatu kohta lähemalt siin ja tutvu ka selle sisu ja piltidega.

Soome autorite südamlik pildiraamat lastele räägib sellest, kuidas meenutada oma kadunud lähedasi nii, et kurbus oleks väiksem ja rõõm mälestustest suurem. Kombed selleks võivad olla erinevad – meie süütame surnute mälestuseks küünlad, aga Mehhikos korraldatakse hoopis pidu, et kadunukesega seotud mälestustest rõõmu tunda. Siin saavad kokku põhjamaine lein ning Mehhiko surnutepäev ja selle juurde kuuluv värvikas kombestik. Raamat lõpeb surnutepäeva tavade kirjelduse ja traditsiooniliste retseptidega. Ilus uks pimenevasse hingedeaega ja suurde maailma.

Kuum Kuuba: “Havanna tuuled

Havanna tuuled” on teine osa politseileitnant Mario Conde sarjast, mille esimene osa, „Laitmatu minevik“ on juba varem ilmunud. Raamatute tegevus toimub 1989. aasta Kuubas, mida iseloomustas veel suhteline sotsiaalne võrdsus – kuigi oli teistest võrdsemaid – enne Berliini müüri langemisele ja Nõukogude Liidu kokku kukkumisele järgnenud majanduskriisi. Samuti vaatab peategelane tagasi oma noorpõlvele 1960ndatel, mil valitseb äratundmist pakkuv kommunistlik retoorika. Raamatute autor Leonardo Padura on öelnud, et Conde-seeria on omamoodi Kuuba elu kroonika: 1991–2018 ilmunud kaheksa raamatut annavad realistliku pildi sellest, milliseid muutusi on Kuuba läbi teinud alates 1980ndate lõpust kuni tänaseni: majanduskriis, sotsiaalse ebavõrdsuse teravnemine, emigratsioon, rääkimata poliitilisest surutisest. Raamatute peategelane Mario Conde esindab pettunud kuubalaste põlvkonda.

Lähemalt selle kohta, milline õnn (armumise näol) ja õnnetus (laiba näol) Mario Condet seekord tabab, saab lugeda siitIgal juhul on kirjanikuhingega politseileitnandi kolleegil ühel hommikul põhjust küsida: „Mis juhtus: kas sa jäid rongi alla või hakkas sulle malaaria külge?“ Ja Conde-vaeseke vastab: „Midagi veel hullemat – käisin tantsimas.“

Aramburu_Isamaa_loetud_kirjutatud

Fernando Aramburu “Isamaast” Vikerraadios

Vikerraadio kirjandussaates “Loetud ja kirjutatud” rääkisid saatejuht Valner Valme ja Mari Laan Fernando Aramburu võimsast romaanist “Isamaa” (tõlkija Maria Kall), aga ka Baskimaast, Hispaania kirjandusest ja Toledo tegemistest. Head kuulamist!

kortsutatud-paberid-toledo_kirjastus

Urmas Vadi lugemissoovitus: Aramburu “Isamaa

Urmas Vadi soovitab ERR-i kultuuriportaalis lugeda Fernando Aramburu romaani “Isamaa” (mille alapealkirjaks võiks Vadile viidates panna “…ja kaks pöörast ema”): “Ühelt poolt on see huvitav ja intrigeeriv ja inimlik lugu ja teisalt on ta väga sündmusterohke. Näiteks hetk kui Bittori ja Miren, olles veel parimad sõbrannad, sõidavad bussiga ja korraga buss peatatakse, toimub möll, märatsejad tahavad bussi põlema panna ja siis tunneb Miren ära ühes kõige häälekamas märatsejas oma poja. Aga lisaks neile väga täpselt ja teravalt välja joonistatud ja pingestatud sündmustele on romaanis väga nauditavad just nende kahe naise sisekõned.”

elio-toledo_kirjastus

Elio” ETV noortesaates

Kim on vahva mees, kes ETV noortesaates „Nova“ tutvustab raamatut „Elio“. Kimile on hea mulje jätnud illustratsioonid, mis on tema sõnul ühtaegu tõepärased ja naljakad. Eriti meeldis Kimile viimane peatükk, kust saab teada, milline osa raamatust vastab tõesti sündinud lugudele – millised on päriselt aset leidnud sündmused ja kes tegelastest on päriselt elanud inimesed. Soovitame vaadata!

Toledo raamatud