Esimene peatükk siin. / Saadaval ka e-raamatuna.

Jaan Martinson: “Ammu pole kätte juhtunud sedavõrd üheöö raamatut, et ei pane enne käest, kui see läbi saab.”

Rikka ehitusettevõtja perekond maalilises Põhja-Itaalias varjab saladust. Tegu on inimrööviga, millest politseile ei ole teada antud. Aseprefekt Rocco Schiavone saab vihje jälile juhuslikult ning tajub, et kusagil karjub keegi meeleheitlikult appi. Algab mäng mitmel mängulaual: Roccol tuleb välja uurida, mis peitub privilegeeritud seltskonna väliselt laitmatu fassaadi taga, joosta võidu ajaga, et päästa inimelu, ning heita valgust halli tsooni, kus kohtuvad äri ja maffia.

Põhitegevusliini kõrval jookseb teinegi sündmustik, mis saab alguse torssis peaprefekti hämarast minevikust ning seal varitsevast saladusest, mis end ikka ja jälle talle meelde tuletab. Samal ajal muutuvad üha keerulisemaks ka Rocco naissuhted ning kõige tipuks sajab tema täielikuks õuduseks keset õitsvat maikuud maha lumi …

„Maikuu lumi“ on Rocco Schiavone seeria kolmas osa, varem on eesti keeles ilmunud „Must rada“ ja „Aadama küljeluu“, seeriat jätkavad “Kevadpuhastus” ja “07.07.2007“. Aga kindlasti on iga osa loetav ka eraldi loona. Jaan Martinson nimetas “Maikuu lume” 2020. aasta üheks parimaks krimiraamatuks!

Lugeja soovitab:

  • Jaan Martinsoni arvustus Päevalehes: “Krimipärl Itaaliast”
  • Jaan Martinsoni soovitusi suvelugemiseks Päevalehes
  • Rahva Raamatu kirjastaja René Tendermann soovitab krimikirjandust
  • Aasta parimad kriminaalromaanid Ringvaates

Goodreadsi lugejate keskmine hinne: 4,04.