Esimene peatükk on siin.
Tallinna Keskraamatukogu lugemissoovitus: “See on väga lustakas, kummalisi juhtumisi täis lugu õige kirjudest ja mitmekülgsetest tegelastest. Autor on leidnud põneva viisi, kuidas tutvustada killukest ajaloost ja samal ajal jääda ilukirjanduse pärusmaadele.”
XIX sajandi lõpp. Ühelt poolt teadus, teiselt poolt võlukunst. Ühel pool Lumière’ide kinematograaf. Teisel pool Rousby animatograaf. Siin kuninglik perekond, seal ohtlikud pantvangivõtjad. Kino saabub linna ja teeb seda ümbritsetuna intriigidest, seiklustest ja salaseltsidest. Ja selle kõige keskel… tugev ja otsusekindel kangelane? Vapper ja võitmatu uurija? Ei, selle kõige keskel… on Elio.
Hoogsa seiklemise taustal tsirkuse- ja teadusemaailmas, kus põimuvad ajaloolised sündmused ja pöörane fantaasia, annab rohkete ja paeluvate illustratsioonidega raamat mängeldes teadmisi ka võrdlemisi keerulistest teemadest nagu värvipimedus, viiulite ajalugu ja filmikunsti sünd. „Elio“ on valitud kogu hispaaniakeelse lastekirjanduse 2019. aasta valiknimestikku (Fundacin Cuatrogatose auhind) ning Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) aunimekirja (2017).
„Elio“ on Paabeli Torni tõlkeauhinna 2020. aasta viie esile tõstetud laste juturaamatu seas!
Samadelt autoritelt on ilmunud ka „Lewis Carrolli lugemine keelatud“ ja „Kortsutatud paberid“.
Lugejate soovitused:
- Paabeli Torni tõlkeauhinna nominendid
- Sehkendaja raamatublogi
- Tallinna keskraamatukogu lugemissoovitus
- Raamatulaeka lasteraamatublogi
- Raamaturiiulikese lugemisblogi
- ETV noortesaade “Nova“
Goodreadsi lugejate keskmine hinne: 4,17.
„Raamat sobib umbes 10-12aastastele lastele. Kui Diego Arboleda eelmine eesti keelde tõlgitud raamat “Lewis Carrolli lugu” oli kirjutatud hästi humoorikalt, siis selles raamatus oli nalja vähem, aga selle võrra oli ehk põnevust rohkem. Kindlasti tasub lugeda.” (Goodreads, Helin)
„Väga lustakas kummalisi juhtumisi täis lugu õite kirjudest ja mitmekülgsetest tegelastest. Põnev viis, kuidas tutvustada lastele killukest ajaloost, kuid samal ajal jääda ilukirjanduse pärusmaadele.“ (Goodreads, M.)
„Põnev ja humoorikas lugemine, mis on põimitud ajalooliste sündmuste keskele.“ (Goodreads, Eveli)