Esimene peatükk siin.
Manni lugemisblogi: “Toledo kirjastus on järjekordselt kümnesse tabanud. On lasteraamatud ja on kvaliteetsed lasteraamatud. See tuli kvaliteedimärgiga. Lugemine oli nagu guilty pleasure, pugesin laste eest peitu magamistuppa ja nahistasin seal lugeda, väga vaikselt, et nendele minu olemasolu ei meenuks.”
Rõõmsameelse, pöörase ja naljaka lasteraamatu peategelaseks on erakordselt kohmakas prantslannast koduõpetaja Eugéne Chignon, kes 1932. aastal satub New Yorki hoidjaks tütarlapsele nimega Alice. Vanemate nõudmisel on väikesel Alice’il Lewis Carrolli „Alice Imedemaal“ lugemine ja sellest rääkimine keelatud ja kui selgub, et raamatu prototüüp, tõeline Alice, nüüd juba kaheksakümneaastane vanadaam, on samuti New Yorki saabunud, muutub Eugéne’i missioon eriliselt keerukaks.
Lugu põimib mängeldes tõsielulisi juhtumeid ajaloost ja lastekirjanduse klassikasse kuuluvaid tegelasi Humpty Dumptyst Peeter Paanini, pakkudes rõõmu ja äratundmist nii lastele kui ka nende vanematele. Raamatu teksti iseloomustab südamlik koomika, huumor ja originaalsus, Imedemaa vääriliselt ekstravagantsed tegelased ja absurdsed juhtumised, omamoodi maagiline realism.
Spetsialistid soovitavad! „Lewis Carrolli lugemine keelatud“ kuulutati Hispaanias aasta parimaks lasteraamatuks ning on võitnud terve rea auhindu: Hispaania riiklik laste- ja noortekirjanduse auhind (2014), Fundación Cuatrogatose auhind (valiknimestik aasta kogu hispaaniakeelsest lastekirjandusest, 2014), Hispaania haridus- ja kultuuriministeeriumi auhind Premio Lazarillo parima lasteraamatu käsikirja eest (2012), rahvusvahelise laste- ja noortekirjanduse festivali White Raven valiknimestik (Saksamaa, 2014), Hispaania laste- ja noortekirjanduse ajakirja (CLIJ) aunimekiri (2014).
Lugejate soovitused:
- Manni lugemisblogi
- Sehkendaja blogi
- Lugemissoovitus Tallinna keskraamatukogult
- Raamaturiiulikese blogi
Samadelt autoritelt on ilmunud ka “Elio ehk Üks animatograafiline lugu” ja “Kortsutatud paberid”.